קניין רוחני

קניין רוחני

מחלקת הקניין הרוחני, שבראשה עומד עורך הפטנטים ד"ר יאיר דוד, בעל ניסיון לא רק בעריכת פטנטים אלא גם כמנהל קניין רוחני ויועץ בכיר לחברות הזנק.

המחלקה הוקמה על רקע הצורך להעניק ללקוחות המשרד מענה מקיף ואיכותי, בתחום הקניין הרוחני, ולתמוך בבעלי אמצאות טכנולוגיות, בבעלי פטנטים, משקיעים פוטנציאליים בטכנולוגיות ובמוצרים מבוססי פטנטים בקבלת החלטות לקראת מסחור, השקעה, בדיקת סיכון ואפשרויות הפרה וליווי ההליך כולו. המחלקה תאפשר גם הענקת שירות ייחודי להערכת קיומן של הפרות פטנטים ולהגשת תביעות כנגד מפרי פטנטים. הליך זה מבוצע בהסדר חדש, המתבסס על תשלום לפי הצלחה, עבור איתור ההפרות וזכיה בתביעות ברחבי העולם והסדרת הנושא.

ד"ר יאיר דוד, ראש המחלקה, הוא עורך פטנטים מנוסה, שצבר ניסיון רב בתעשיית ההייטק ומילא תפקידים בחברות מובילות, כגון אלביט ואלרון. דוד כיהן גם כממונה על הקניין הרוחני בחברת PrimeSense, שנמכרה ב-2014 לחברת אפל, תמורת 350 מיליון דולר. מלבד זאת, ייעץ דוד לחברות הזנק ואת מחקרו האקדמי הקדיש לפטנטים ולעידוד חדשנות.

קודם לפעילותו העסקית שירת דוד שירות ממושך בסדיר ובמילואים כנווט קרב בטייסות המתקדמות של חיל האוויר, כאשר בתפקידו האחרון שימש כמהנדס הניסוי הראשי במרכז ניסויי טיסה של חיל האוויר והשתחרר בדרגת סא"ל. במהלך שירותו הצבאי אף זכה בפרס ביטחון ישראל.

עוה"ד דפנה פישר, שותפה מנהלת: "מחלקת הקניין הרוחני תעבוד בסינרגיה עם מחלקות ההייטק, הליטיגציה והמחלקה הבינלאומית במשרדנו ותעניק ללקוחות ערך מוסף בפעילות הפטנטים, לצד בניית אסטרטגיה משפטית ועסקית ארוכת טווח. כך, מודל העבודה הייחודי של משרדנו יקנה ללקוחותינו יתרונות מתאימים גם בתחום חשוב זה".